Kontakta oss

Adress

Metallfabriken EVO AB
Box 125
335 23 Gnosjö

Besöksadress

Långgatan 6

Telefon

0370-333 170

Fax

0370-995 07

E-post

info@evometall.com

Order

order@evometall.com

EVO kontor och gjuteri

Medarbetare

Christer Alm, VD

Marknad och försäljning
Tel: 0370-333 179
christer@evometall.com

Henrik Sköld, Fabrikschef

Produktion och planering
Tel: 0370-333 174
henrik@evometall.com

Jonas Karlsson, Gjuterichef

Teknik, utveckling och underhåll
Tel: 0370-333 177
jonas@evometall.com

Lars Jönsson

Försäljning och leveransplanering
Tel: 0370-333 171
lars@evometall.com

Annelie Jönsson

Orderhantering, Ekonomi och Administration
Tel: 0370-333 170
annelie@evometall.com

Johnny Karlsson

Bearbetning och Försäljning
Tel: 0370-333 172
johnny@evometall.com

Teknisk grupp

Robotteknik, driftstopp, gjuteriteknik, vakuumteknik

Jonas Karlsson, Gjuterichef
Henrik Sköld, Fabrikschef
Mattias Sjögren, Gjuteriteknik, automationstekniker

En pressgjuten detalj från Metallfabriken EVO är resultatet av högt tekniskt kunnande i en helautomatisk, modern och rationell maskinpark.